Jeho knížecí jasnost princ Konstantin z Lichtenštejna
Generální ředitel Nadace knížete z Lichtenštejna

Princ Konstantin z Lichtenštejna byl v roce 2012 jmenován generálním ředitelem Nadace knížete z Lichtenštejna, divize zemědělství, lesnictví a nemovitý majetek. Princ Konstantin je dále předsedou RiceTec AG, zasedá v dozorčí radě LGT Rakousko, zastupuje knížecí rodinu v investičním výboru soukromé investiční společnosti L-GAM a je členem dozorčí rady Grünwald Equity.

Do roku 2011 by princ Konstantin generálním ředitelem Grünwald Equity Beteiligungs GmbH, soukromé investiční společnosti, která se zaměřuje na investice do středně velkých společností v Německu, Rakousku a Švýcarsku. Této pozici přecházelo působení v různých funkcích v Raiffeisen Private Equity Management AG (RPEM) a americké investiční bance Brown Brothers Harriman. Princ Konstantin získal magisterský titul v oboru právo na Salcburské univerzitě.

 

 

prof. Ing. Danuše Nerudová, Ph.D.

rektorka Mendelovy univerzity v Brně

Danuše Nerudová, rektorka Mendelovy univerzity v Brně, je česká ekonomka a vysokoškolská pedagožka. Ve své vědecké práci se zabývá problematikou daní a daňovou politikou v Evropské unii. Jako rektorka Mendelovy univerzity v Brně vnímá, že klimatická změna přináší řadu aktuálních problémů, které univerzita musí přijmout jako výzvu, a na situaci přiměřeně reagovat.

Na univerzitě působí Danuše Nerudová už od dob svého studia oboru hospodářská politika a správa. Od září 2007 působila jako vedoucí Ústavu účetnictví a daní PEF MENDELU. Podílela se rovněž na vedení fakulty, a to jako proděkanka i jako prorektorka.

 

 

prof. Dr. Ing. Libor Jankovský

děkan Lesnické a dřevařské fakulty Mendelovy univerzity v Brně

Libor Jankovský je děkanem Lesnické a dřevařské fakulty Mendelovy univerzity v Brně od roku 2018. Od roku 2012 působí jako profesor ochrany lesa na Mendelově univerzitě v Brně a soudní znalec v oboru Ochrana přírody se specializací na Fytopatologii. Ve své vědecké práci se zabývá lesnickou fytopatologií a ochranou lesů se zaměřením na patogeny asimilačního aparátu, dřevní houby a choroby dřevin v intravilánech měst a obcí.

Prof. Jankovský se aktivně podílí na evropských i národních výzkumných a inovačních projektech a pořádá pravidelné školení pro lesníky, vlastníky lesů a Státní rostlinolékařskou správu zaměřené na invazivní nemoci, houbové choroby dřevin a mykologii.

 

 

FDir. Dipl. Ing. Dr. Kurt Ramskogler
Člen dozorčí rady LIECO

Kurt Ramskogler je členem dozorčí rady LIECO od roku 2019. Od roku 2018 je předsedou PEFC-Austria a od roku 2019 předsedou BIOSA Biosphäre Austria. Dále byl v roce 2006 jmenován rakouským ministerstvem pro trvalou udržitelnost a cestovní ruch členem poradního výboru odborníků federálního výzkumného a výcvikového střediska pro lesy, přírodní rizika a krajinu.

Kurt RAMSKOGLER dále působil jako generální ředitel producenta kontejnerových lesních sazenic LIECO GmbH & Co KG (1997 - 2018), generální ředitel Liechtenstein Energie (1993 - 2013), generální ředitel Liechtenstein Säge a generální ředitele společnosti Forst Kalwang. Kurt RAMSKOGLER získal doktorát v oblasti lesních věd v roce 1986 na Univerzitě přírodních zdrojů a věd o živé přírodě ve Vídni.

 

 

Dr. Thomas Jung
Výzkumné centrum pro studium patogenů z rodu Phytophthora Mendelova univerzita v Brně

Thomas Jung je přední odborník na výzkum patogenů z rodu Phytophthora s více než 20letou zkušeností v tomto oboru. Zbývá se jejich diverzitou, ekologií, patogenicitou a vývojem plísní rodu Phytophthora, dále jejich dopady na přírodní a antropogenní ekosystémy a možnými způsoby managementu a ochrany proti těmto patogenům. Thomas Jung spolupracuje s mezinárodními skupinami výzkumníků po celém světě a svůj výzkum rozšířil v zemích Evropy, Austrálii, Severní a Jižní Americe, na Tchaj-wanu, v Indonesii a ve Vietnamu.

Před založením výzkumného centra působil Thomas Jung na Technické univerzitě v Mnichově, v Bavorském státním lesnickém institutu, na Murdochově univerzitě v Austrálii, na univerzitě Extremadura (Španělsko) a na univerzitě v Algarve (Portugalsko). Thomas Jung také získal cenu Arnold-Sommerfeld Award udílenou Bavorskou akademií věd.

 

 

Ing. Tomáš Pospíšil

Ústav lesnické a dřevařské ekonomiky a politiky Mendelova univerzita v Brně

Tomáš Pospíšil je od roku 2019 zastupujícím vedoucím Ústavu lesnické a dřevařské ekonomiky a politiky na Lesnické a dřevařské fakultě MENDELU. V roce 2018 byl pověřen funkcí generálního ředitele a ředitele pro lesní a vodní hospodářství ve státním podniku Lesy České republiky. V letech 2014 až 2017 řídil Krajské ředitelství Lesů ČR v Šumperku. Pracoval také jako zástupce ředitele krajského ředitelství a v období 1998–2014 byl lesním správcem na Lesní správě Loučná nad Desnou. Tomáš Pospíšil je aktivním členem České společnosti ornitologické a hnutí přírodě blízkých lesníků Pro Silva Bohemica. Lesní inženýrství absolvoval v roce 1997 na Lesnické a dřevařské fakultě MENDELU.

 

 

Doc. Ing. Tomáš Vrška, Dr.
Ředitel Školního lesního podniku Masarykův les Křtiny

Tomáš Vrška je ředitelem Školního lesního podniku Masarykův les Křtiny (ŠLP) od dubna 2019. ŠLP je organizační součástí Mendelovy univerzity v Brně a obhospodařuje přes 10 tisíc hektarů lesa. Hlavní náplní podniku je tvorba podmínek pro realizaci vzdělávacích a výzkumných úkolů univerzity a tvorba příkladných ukázek multifunkčního obhospodařování lesů.

Tomáš Vrška působil jako vedoucí odboru ekologie lesa Výzkumného ústavu Silva Taroucy pro krajinu a okrasné zahradnictví. V letech 2007 – 2019 byl zároveň akademickým pracovníkem Ústavu zakládání a pěstění lesů (LDF) Mendelovy univerzity, kde v roce 2010 získal habilitaci v oboru pěstování lesa. V minulosti působil například také jako vedoucí odboru péče o les Národního parku Podyjí.

 

 

ÖKR Dipl.Ing. Felix Montecuccoli

President Asociace rakouských vlastníků půdy a lesů

Felix Montecuccoli je předsedou Asociace rakouských vlastníků půdy a lesů (Land&Forst Betriebe Austria) od roku 2005. Od roku 2002 je rovněž členem představenstva Evropské organizace vlastníků půdy (European Landowners Organization) a členem představenstva Společnosti evropských soukromých vlastníků lesů (Corporation of European private forest owners) od roku 2010. Dále zastává pozice ve správní radě v rakouské zemědělské komoře a v pojišťovnictví a od roku 1998 spravuje rodinný statek.

Felix Montecuccoli se v současné době věnuje implementaci trhů s uhlíkem. Dále se zabývá rolí plantáží a přírodních lesů pro trvale udržitelné lesnictví a propojení mezinárodních trhů se dřevem včetně příslušných systémů certifikace.

 

 

Doc. Ing. Ivo Machar, Ph.D.
Přírodovědecká fakulta, Univerzity Palackého v Olomouci
Ivo Machar působí na Univerzitě Palackého v Olomouci od roku 2006. Vystudoval obor Lesní inženýrství, v roce 2001 ukončil doktorandské studium v oboru Ekologie a v roce 2010 se habilitoval v oboru Ekologie lesa na Mendelově univerzitě v Brně. Účastnil se mnoha národních i zahraničních projektů v oblasti ekologie, krajinné ekologie, ochrany přírody.

Před svým působením na univerzitě pracoval ve Jihomoravských státních lesích, na Správě chráněné krajinné oblasti Litovelské Pomoraví a v Národním památkovém ústavu v Olomouc.

 

 

Dipl. Ing. Hans Jörg Damm
ředitel Nadace knížete z Lichtenštejna

Hans Jörg Damm je ředitelem zemědělské a lesnické společnosti ve Wilfersdorfu a pro Nadaci knížete z Lichtenštejna pracuje více než 30 let. Společnost hospodaří na přibližně 3 000 hektarech orné půdy, 3 600 hektarech lesů a provozuje i další činnosti jako je myslivost a rybolov. Společnost se dále zaměřuje na ochranu přírody a biologické rozmanitosti, spravuje Přírodní park Sparbach a je činná v oblasti obnovitelné energie.

Hans Jörg Damm vystudoval lesnictví na Univerzitě přírodních zdrojů a věd o živé přírodě ve Vídni (BOKU) a postgraduální studium v oboru ekonomie na univerzitě v St. Gallen ve Švýcarsku.